Sayfalar: 1 - 2

Anadolu'nun En Büyüğü ER-BAKIR

Ekonomist Dergisinin her yıl Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği Anadolu’nun en büyük 500 şirketi araştırmasının 10. Yılında, birinci Denizli’den çıktı. İlk 3 içerisindeki yerini hiç kaybetmeyen Er-Bakır, bu sene ilk sıraya yerleşerek bir kez daha Denizli’nin gururu oldu.

Kurumsallaşma konusunda sadece Denizli’ye değil tüm Anadolu’ya örnek teşkil eden Er-Bakır A.Ş., verimlilik ve kurumsallık konusunda attığı adımların meyvelerini topluyor. İstanbul Sanayi Odası 500 büyük firma anketinde de özel firma sıralamasında 20.’liği alan Denizli’nin parlayan yıldızı Er-Bakır başarısının haklı gururunu yaşıyor.


 Devamı

Bu yıl gerçekleştirilen dış değerlendirme sonrasında alınan ve 2 yıl süre ile geçerli olacak olan Mükemmellikte 5 « belgemiz 20-21 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenen Kalite Kongresi ödül töreninde Genel Müdürümüz Macit Taşkın tarafından alınmıştır.
Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz


Devamı

Er-Bakırımız Öğrencilerin Gönlünü Fethetti

 
 
Üniversite öğrencileri ile Er-Bakırımızı buluşturmak için katıldığımız kariyer günleri bu yılda tüm hızıyla devam etti. Er-Bakırımız bu yıl 9 Eylül Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesine misafir oldu. Kariyer günlerinde stantlarımızda ve sunumlarımızda başarılı gençlerimizi Er-Bakırımıza kazandırmak için şirketimiz hakkında bilgi vererek, gençlerimizin işe alım süreci ve staj olanakları hakkında ki soruları yanıtlandı. Öğrenciler ile buluşmanın yarattığı heyecan ve farkındalığın önümüzdeki yıllarda yaygınlaştırılarak devam etmesini diliyoruz.
 


Devamı

Erbakır-SAK Çalışmalarına Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 
Çalışma arkadaşlarımızın boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirerek çalışanlar arası ilişkileri kuvvetlendirmeye ve Denizli’ de firmamızın bilinirliğini arttırmaya yönelik olarak kurulan Sorumluluk ve Aktivite Kulübümüzün çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
 
Er-Bakır Sorumluluk ve Aktivite Kulübü’nün başlatmış olduğu “Aslında Bir Oyun-SAK” adlı tiyatro eğitimi projesi, 05 Mart 2012 Pazartesi günü saat 20:00 de Pamukkale Üniversitesi Morfoloji Binası Kongre Salonu’nunda gerçekleştireceği “Juliet’in Şalı” adlı  eserin perdelenmesiyle ilk meyvesini verdi.
 
Erbakır-SAK’ ın, Denizli Koruyucu Aile Derneği’nin gerçekleştirdiği “Gönül Gözleri” projesine destek vererek, yepyeni bir sosyal sorumluluk faaliyetine katkı sağlamayı hedeflediği tiyatro etkinliğindeki davetiye satışlarımız ücretliydi ve satışlardan elde edilen tüm gelirler DEKAD’ a bağış makbuzu karşılığında bağışlandı.
 
Er-bakır Sorumluluk ve Aktivite Kulübü, Damala-SAK dama turnuvası ile aktivitelerine devam etti. Çalışanlarımızdan Sn. Ünal Atik dama turnuvası şampiyonu oldu. Doğan Atik ‘in ikinci, Mesut Duman’ın üçüncü olduğu turnuvanın ödülleri 18 Nisan akşamı Er-Bakır Coş-SAK eğlencesinde sahiplerini buldu.
 
SAK çatısı altında yürütülmekte olan, Oyna-SAK halk oyunları eğitimi projemiz ve müziğe gönül vermiş değerli çalışanlarımızın gitar ve saz eğitimi aldığı Çal-SAK projelerimiz tamamlandı.
 
Geleneklerimizin değişmez parçası olan yörelerimize ait halkoyunlarını öğrenmek için çaba sarf eden sevgili Oyna-SAK kulübü üyelerinin ve müziğe olan sevgilerinden yola çıkarak, sadece dinleyici olmaktan ziyade kendilerinin de müzik yapabileceğine inanan, bu yolda emek veren sevgili Çal-SAK kulübü üyelerinin hazırladıkları Coş-SAK gecemize tüm çalışanlarımız davetliydi. Sürpriz solistlerimizin de eşlik ettiği gecede hem gösteri yapan çalışanlarımız hem izleyicilerimiz gönüllerince eğlendiler.
 
24 Nisan 2012 tarihinde ise daha önce düzenlediğimiz Kuşadası gezimize katılamayan Filmaşin Üretim Müdürlüğü çalışanlarımız için Antalya gezisi düzenlendi. Aileleriyle geziye katılan çalışanlarımız birlikte güzel bir gün geçirdiler.


 


Devamı

Er-Bakır Başarıya Doymuyor

Grup içinde iyileştirmeler yaparak proje geliştiren kişi ve takımları takdir etmek amacıyla Abalıoğlu Holding tarafından düzenlenen "Vay Be" proje yarışmasının ödül töreni bu yıl 22 Haziran'da Anemon Otel'de düzenlendi.

Er-Bakırımızı yarışmada Öneri Sistemi Projesi ile İnsan Kaynakları Müdürümüz Sn. Hüseyin Pakdoğan, Stratejik Planlama Şefimiz Sn. Bilgehan Deniz Öztürk, İnsan Kaynakları Uzman Yardımcımız Sn. Duygu Yılmaz ve Yazılım Uzmanımız Sn Ali Murat Değirmenci, Alman Bakır Alma Modeli Projesi ile ise İhracat Şefimiz Sn. Ersen Eren ve Hedging Şefimiz Sn. Eşref Yıkılmaz yarışmada Er-Bakır'ı temsil etmişlerdir.Yarışmada Alma Modeli Projesi projesiyle ekibimiz 1.lik ödülü almış ve bizi gururlandırmıştır.

Törende proje ödüllerinin yanı sıra öneri sistemine destek veren holding çalışanlarıda ödüllendirilmiştir. Er-Bakırdan en çok uygulanabilir öneri veren Kalite Güvence Operatörümüz Ufuk Selçuk'u katkılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışmaya dahil olan tüm çalışanlarımızı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.Devamı

Mükemmelliği Arayış Sempozyumu

Mükemmelliği Arayış Sempozyumu
Yerleşik kurum ve kuruluşlarda kalite bilincinin yükseltilmesi, kuruluşların kaliteye yönelik çabalarının özendirilmesi amacıyla, KalDer İzmir Şubesi tarafından düzenlenen 12. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu, 'Yeni Nesil Yeni Eğilimler' ana teması ile Kaya İzmir Kongre ve Toplantı Merkezinde gerçekleştirildi. Er-Bakır’ın ana sponsorluğunu yaptığı organizasyonda Ege Bölgesi Kalite Ödülüne bir kurumun, Yılın Başarılı Ekibi ödülüne ise 7 kurum ve kuruluştan 11 ekibin başvurduğu ödül töreni 26.05.2011 tarihinde düzenlendi. Ödül töreni öncesinde İzmir Doğa Fotoğrafçıları Topluluğunun (İZDOF) “Kuşlar” konulu fotoğraf gösterisi ve Şair, Yazar Sunay Akın’ın “Yaşamda Kalite” temalı konuşması katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.Sempozyum boyunca standımızı ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

 Devamı

19 Mayıs’ı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs’ı Coşkuyla Kutladık
Geleneksel hale getirdiğimiz, çalışanlarımızın çocuklarının katıldığı 19 Mayıs kutlamamız konferans salonumuzda gerçekleşti. Yaklaşık 80 çocuğumuzun katılımı ile düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamamızda müzikli sandalye kapma, balon patlatma, deve cüce yarışmaları ile çocuklarımız eğlenceli bir bayram geçirdiler. Yarışmalarda dereceye giren çocuklarımıza kitap hediye edildi. Pamuk şeker, balon, bayrak dağıtılan ve minik yüzleri boyanan çocuklarımızın neşesi paha biçilemezdi.
 


Devamı

Esnek Çalışma Modelleri Uygulamaları Paneli

Esnek Çalışma Modelleri Uygulamaları Paneli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile Çorlu ve İstanbul’da gerçekleştirilen Esnek Çalışma Modelleri Uygulamaları Panelleri’nin üçüncüsünü 23 Kasım Salı günü bölgedeki kurumların yoğun ilgisi ve katılımı ile  Denizli’de gerçekleştirdi.

Er-Bakır’ın ev sahipliği yaptığı panelde, Esnek Çalışma konusunda yasal düzenlemeler, iş dünyası ihtiyaçları, dünyadan esnek çalışma modelleri örnekleri  ve şirket uygulamaları paylaşıldı. Bölgedeki kurumların temsilcilerinin  Esnek Çalışma ile ilgili düzenlemeler konusundaki ihtiyaçlarını dile getirdikleri panelde, ÇSGB Çalışma Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu, MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Necdet Kenar, PERYÖN Hukuk Çalışma Grubu Üyesi Avukat Ertürk Eras, Er-Bakır İnsan Kaynakları Müdürü Hüseyin Pakdoğan ve Global Bilgi İnsan Kaynakları Yöneticisi Özlem Temel Demir katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

PERYÖN Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Kon açılış konuşmasında bu tür bir organizasyonun Denizli’de yapılmasının önemini vurgulayarak, konuşmacı ve katılımcılara teşekkürlerini iletti. Aynı zamanda panel moderatörlüğünü de üstlenen Sayın  Necdet Kenar dünya ile eşit koşullarda rekabet edebilmek için esneklik modelleri ile ilgili düzenlemelerin önemli olduğunu dile getirdi. Türkiye’de istihdamın yaklaşık yarısının, ücretli istihdamın %27,5’nin kayıt dışı olduğunu ve  iş gücü piyasalarının kurallara uyanlar, kısmi uyanlar ve uymayanlar olarak 3 katmana ayrıldığını ifade etti. Kenar, ülkemizde esnek çalışma modellerinin istihdamı artırmak için bir araç olarak kullanılması gerektiğine dikkat çekti. Bu tür çalışma modellerinin çalışanlar tarafından benimsenmesi için ise güvenceli esneklik anlayışının oluşmasının önemli olduğunun belirtti.

Sayın Lütfi İnciroğlu ise Esnek Çalışma konusundaki yasal düzenlemeler konusunda uygulamaya yönelik detaylı bilgi verdi ve katılımcılardan gelen bölgesel ihtiyaçları değerlendirerek, konuyla ilgili soruları yanıtladı. Atipik çalışma modellerinin uygulamasında İnsan Kaynakları bölümlerine önemli rol düştüğünü belirten İnciroğlu, işvereni bu tür alternatifler konusunda yönlendirmenin İnsan Kaynakları yöneticilerine düştüğünü belirtti. Özellikle 4857 sayılı İş Kanunu’nun 9. maddesine dikkat çeken İnciroğlu, bu maddede işverenle çalışan arasında anlaşma esasına dayanarak sözleşme serbestliği tanındığını belirtti. Bu durumun kanunla ve yönetmeliklerle düzenlenmemiş farklı esnek çalışma modelleri için işverenlerin çalışanla mutabık kaldıkları çalışma şeklini kendilerinin belirleyebileceğini belirtti.

4857 sayılı kanun ve iş dünyasının ihtiyacı olan düzenlemeler konusunda görüşlerini belirten Avukat Ertürk Eras ise, mevcut düzenleme ile ilgili eksiklerin giderilmesi gerektiğine dikkat çekti. Dünyada önemli ölçüde tercih edilen özel istihdam büroları ve alt işveren konusundaki düzenlemelerin ülkemizde oldukça katı olduğunu  ve işletmelerin bu nedenle bu tür uygulamaları kullanmaktan çekinir hale geldiklerini dile getirdi. Kurumların esnek çalışma modellerini uygularken iyi niyet ilkesi ile hareket etmeleri gerektiğini vurguladı. Eras, eksikliklerin giderilmesi, problemlerin çözülmesi konusunda özellikle insan kaynakları yöneticilerine, konuyla ilgili talepleri ve ihtiyaçlarını ilgili mercilere iletmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Çağrı merkezi sektöründe lider firmalardan bir olan Global Bilgi’den Özlem Temel Demir, şirketlerinde uygulanan ve oldukça verimli sonuçlar aldıkları “Satışın Ev Hali” uygulama detayları konusunda bilgi verdi. Dünyada bu sektörde 100 binin üzerinde evden çalışan olduğunu, şirketlerinin henüz bir yıldır sürdürdüğü çalışmada ise  2011 yılında yaklaşık 60 kişiyi ulaşacaklarını belirtti.  Demir, bu tür bir çalışmanın,  teknik yatırım ve   özelleştirilmiş seçim envanterleri, alternatif eğitim kanalları, sanal sosyal paylaşım platformları , online performans takip araçları  ve farklı aidiyet artırıcı organizasyonlar gibi özelleştirilmiş İnsan Kaynakları süreçlerinin gibi farklı gereksinimleri olduğuna dikkat çekti. Demir ayrıca,  özellikle evden çalışmanın nasıl düzenlenmesi gerektiği ile ilgili bir tebliğe ihtiyaç duyulduğunu da ifade etti.

İnsan Kaynakları Müdürümüz Sn. Hüseyin Pakdoğan önümüzdeki yıl 30. yılını kutlayacak şirketimizde, esnek çalışma türleri arasında yer alan kısmi süreli çalışma ve belirli süreli çalışma gibi uygulamaların kanun yürürlüğe girdiğinden bugüne uygulandığını belirtti. 
Er-Bakır A.Ş. olarak panele katılım sağlayan firma temsilcilerine ve konuşmacılara teşekkür ederiz.


Devamı

29 Ekim Çoşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı ailemizin en genç üyeleri olan çalışanlarımızın çocukları ile coşkuyla kutladık. Palyaçolar, pamuk şekerler, bayrağımızın renginde kırmızı beyaz balonlar eşliğinde oyunlar oynayan şarkılar söyleyen çocuklarımız Cumhuriyet coşkusunu Konferans Salonumuza taşıdılar.
Etkinliğimize katılan bütün çocuklarımıza ve ailelerine sonsuz teşekkürler…


Devamı

'Yılın İşçisi' Er-Bakır'dan

Er-Bakır Elektrolitik Mamulleri A.Ş (Er-Bakır)’a 32 yıldır hizmet veren RECEP UZ Milli Prodüktivite Merkezi tarafından ‘Yılın işçisi’ seçildi. UZ, ödülünü Ankara’da Kasım ayında yapılacak törenle alacak.

                Er-bakır ailesi olarak Recep UZ’u canı gönülden kutlar, yıllardır verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ederiz.Devamı

Sayfalar: 1 - 2
TCMB Kurları (25.04.2024) USD: 32,5327 - EUR: 34,771 - GBP: 40,518 Fixing Kurları (24.04.2024) USD: 32,635 - EUR: 34,8901 - GBP: 40,5653 Fixing Pariteler EUR / USD: 1,0691 - GBP / USD: 1,243